Telefon

+420 605 951 898

E-mail

bachovy-kvety@seznam.cz

Bachovy květové esence jsou kapky vyrobené z květů rostlin a stromů, které harmonizují emoce. Tato jemná metoda vznikla díky Edwardu Bachovi, britskému lékaři, který byl přesvědčen, že emoce mají velký vliv na zdraví člověka.

Naše zdraví je ovlivňováno tím, jak reagujeme na svět, ve kterém žijeme. Stejně tak i tím, jak přistupujeme sami k sobě. Tam, kde nejsou emoce v rovnováze, přichází nemoc.

Doktor Bach nechápal nemoc jako nepřítele, nýbrž jako pomocníka, který nás upozorňuje na to, že naše duše, mysl a tělo nejsou v souladu a vede nás k tomu, abychom ve svém životě něco změnili. Bachovy květové esence se vybírají dle aktuálně prožívaných emocí, nikoliv podle fyzických příznaků.

Tento systém terapie byl vytvořen také proto, aby bylo možné nemocem předcházet. Pokud zachytíme vnitřní nesoulad v zárodku, nemusí pak vzniknout fyzický problém.

Esence například pomáhají při strachu, úzkosti, panice, nerozhodnosti, neschopnosti nastavit hranice, pocitech méněcennosti, vzteku, pocitech viny, frustraci, netrpělivosti či depresivním rozpoložení. Je jich celkem 38 a vždy se vybírají na míru. Jediná univerzální směs, která je vhodná pro každého, je krizová esence.

„Téměř každý z nás se potýká s určitým rysem, jež působí disharmonii. Může se jednat například o depresi, starosti nebo strach. Tyto byliny umí podobné neduhy vyplavit, čímž nejen zavřou dveře hrozící nemoci, ale dají vzniknout i šťastnějšímu, radostnějšímu a naplněnějšímu žití.“

Edward Bach